Robert Grzechnik: Za zasłoną opieki socjalnej i interesu pracowników zachodnie kraje UE walczą z polską konkurencją

Robert Grzechnik: Za zasłoną opieki socjalnej i interesu pracowników zachodnie kraje UE walczą z polską konkurencją

Robert Grzechnik: Za zasłoną opieki socjalnej i interesu pracowników zachodnie kraje UE walczą z polską konkurencją.

Nowa rezolucja Parlamentu Europejskiego* wzywa wszystkie kraje UE do zrównania świadczeń socjalnych.
Postulaty wydają się bardzo kuszące dla pracowników, jednak to nic innego jak świadome działanie mające na celu podniesienie kosztów pracy w krajach takich jak Polska i utrudnienie ekspansji naszym firmom, które coraz częściej wygrywają z zachodnimi firmami.

Rozwiązania proponowane przez Parlament Europejski sprawią, że nasza gospodarka stanie się mniej konkurencyjna, a naszym firmom będzie trudniej zdobywać klientów w krajach starej unii.
Stracą na tym także polscy konsumenci i pracownicy – w związku ze zwiększonymi kosztami pracy ceny usług i towarów wzrosną, natomiast pracownicy zbyt mało wydajni lub stażyści będą zmuszeni przenieść się do szarej strefy lub wyjechać z kraju.

W rezolucji jest także zapis mówiący o ochronie kobiet. To czysta hipokryzja, ponieważ ci sami ludzie, którzy zapraszają imigrantów islamskich (mających za nic europejskie prawa kobiet), apelują o wprowadzenie środków zapobiegających przemocy wobec płci pięknej.

Od lat UE jest wykorzystywana do ochrony interesów bogatych krajów zachodnich, zapewnienia im rynków zbytu i wycinania konkurencji z krajów takich jak Polska, Węgry czy Słowacja. Doskonale widać to, czytając rezolucje o zrównaniu świadczeń socjalnych, dlatego najwyższy czas, aby rozpocząć w Polsce debatę na temat PolExitu.

Materiał video i cały wpis (KLIK).

Rezolucja PE (KLIK). 

Robert Grzechnik jest wrocławianinem, przedsiębiorcą, inżynierem. Pełni funkcję prezesa okręgu wrocławskiego i jest członkuem zarządu krajowego #Wolności.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *