Petycja w obronie wolności słowa w Parlamencie Europejskim!

Petycja w obronie wolności słowa w Parlamencie Europejskim!

Link do petycji: goo.gl/hZcFGM

Szanowny Panie Przewodniczący,

w związku z bezprecedensową kampanią mającą na celu ograniczenie wolności słowa w Parlamencie Europejskim, zainicjowaną przez Posłów Panią Iratxe García Pérez, Pana Gianni Pittella oraz Panią Barbarę Matera wzywamy Pana Przewodniczącego do podjęcia działań, które zagwarantują podstawowy szacunek dla wolności słowa i pluralizmu poglądów w Parlamencie Europejskim.

Za godny potępienia uważamy fakt, że tego rodzaju kampania została zainicjowana przez Posłanki i Posłów fałszywie prezentujących się jako obrońcy demokracji i pluralizmu. Dyskryminacyjny sposób ograniczenia debaty zastosowany przez aktywne w Parlamencie grupy feministyczne jest nie do zaakceptowania, udaremnia ponadto jakąkolwiek debatę o prawach kobiet. Nie będzie debaty i nie będzie dialogu dopóki każda opinia przeciwna feministycznemu punktowi widzenia będzie spotykała się z brutalną osobistą napaścią.

Nie zgadzamy się na stan, w którym opinie i poglądy obywateli Unii Europejskiej nie mogą być reprezentowane przez Posłów na równych prawach. Pan Janusz Korwin-Mikke został wybrany ze względu na swoje dobrze znane i niezmienne poglądy. Żałujemy, że tak niewielu członków Parlamentu Europejskiego czerpie inspirację ze słów Voltaire’a „Nie zgadzam się z tym, co mówisz, ale oddam życie byś miał prawo to mówić”.

Domagamy się zatem prawa do swobody wypowiedzi i wolności słowa dla każdego Posła Parlamentu Europejskiego, w równym stopniu dla Pana Janusza Korwin Mikke jak i dla Pani Iratxe García Pérez.

Link do petycji: goo.gl/hZcFGM

  • Michal Fornalczyk

    Jestem zażenowany karą jaka została nałożona na Pana Korwina. Choć do końca nie zgadzam sie z tą wypowiedzią, to chciałbym zaznaczyć że jeżeli w firmie pracuje mężczyzna i kobieta na tym samym stanowisku i np: ten mężczyzna ma obrotu dla firmy 1 milion złotych rocznie,a ta kobieta 500 tysięcy to dlaczego mieli by zarabiać tyle samo? I oczywiście na odwrót. Drugi przykład pracownik magazynu jako mężczyzna jest z obligowany do noszenia ciężkich pudełek, układania palet, a także ich wywożenia, kobieta ze względu na mniejsza sile fizyczna tych czynności nie może wykonywać, to ja sie pytam, dlaczego ma zarabiać tyle samo skoro robi mniej rzeczy. Tyle z mojej strony.
    Pozdrawiam
    Michal Fornalczyk