Koalicja dla Gdańska!

Koalicja dla Gdańska!

Zbigniew Wysocki, prezes okręgu gdyńskiego Wolności: Wczoraj w Gdańsku została powołana inicjatywa samorządowa na bazie kilku podmiotów politycznych, obywatelskich – jednak to dopiero początek. Przed nami szereg rozmów z innymi organizacjami w celu nawiązania współpracy, uchwalanie programu i wybranie wspólnego kandydata na prezydenta Gdańska.

W rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” dodaje również: W momencie, gdy dwie główne partie polityczne są zajęte sporami o każdą drobnostkę, zrodziła się duża przestrzeń dla zdroworozsądkowych ruchów miejskich, które chcą odciąć się od globalnej polityki i zająć się poprawą codziennego życia mieszkańców. Stąd pomysł na naszą wspólną inicjatywę. Jestem przekonany, że to spotkanie, to dopiero początek dużo szerszych rozmów, nie tylko w Gdańsku. Takie koalicje będą tworzone także w innych miastach powiatowych, będziemy przygotowani na terenie całego województwa pomorskiego.

W „Koalicji dla Gdańska” chcą wspólnie działać członkowie ugrupowań Kukiz’15, Republikanie, Wolność i Polska Razem. Prawicowe ugrupowania łączą siły, by przeciwny PO wyborca nie był skazany tylko na głosowanie na PiS.
Teraz w Gdańsku mamy dualizm polityczny. Z jednej strony jest PO i ludzie, którzy popierają Adamowicza, z drugiej spora grupa osób nie popiera działań obecnego prezydenta. Chcemy, by ci ostatni mieli większy wybór niż tylko możliwość głosowania na PiS. Łączymy siły, również i po to, by wyborca wiedział, że nasza koalicja ma spore poparcie i może na nią zagłosować, nie bojąc się straconego głosu – mówił Karol Rabenda, prezes Stowarzyszenia Republikanie i prezes regionu pomorskiego Wolności.