Janusz Korwin-Mikke: Wynik wyborów prezydenckich jest bardzo niedobry dla Francji

Janusz Korwin-Mikke: Wynik wyborów prezydenckich jest bardzo niedobry dla Francji

Emmanuel Macron pokonał w drugiej turze wyborów Marine Le Pen i to właśnie on zostanie ósmym prezydentem Francji. Według danych ministerstwa spraw wewnętrznych na kandydata zagłosowało 66,06 procent wyborców.

 Wynik wyborów we Francji jest bardzo niedobry dla Francji, ale jeszcze gorszy dla Polski – skomentował podczas briefingu prasowego w Sejmie europoseł Janusz Korwin-Mikke. Wyjaśnił: Niedobry dla Francji, ponieważ pan Macron proponuje dodatkowe subsydia dla imigrantów, co jeszcze zwiększy ich napływ do tego kraju, a to jest fatalne dla całej Europy.

Prezes partii Wolność mówił także o skutkach, jakie taki wybór Francuzów będzie miał dla naszej ojczyzny: Jeśli chodzi o Polskę, to po pierwsze pan Macron jest zdecydowanym sojusznikiem Niemiec, czyli państwa, które przypominam – do tej pory nie podpisało z nami traktatu pokojowego i w każdej chwili może się przeciwko nam zwrócić. Pani Le Pen, której wcale nie jestem sympatykiem, była antyniemiecka i obiecywała Polsce sojusz przeciwko Niemcom.

– Po drugie, pan Macron ma przeciwko nam pretensje gospodarcze i chce zniszczyć polską konkurencję – powiedział europoseł Korwin-Mikke. – Po trzecie, pan Macron atakuje Polskę za postępowanie prawno-polityczne.

Chodzi o wypowiedź Macrona, w której zarzucał Warszawie „dumping socjalny” i „wygrywanie różnic w systemie podatkowym”. Uznał też, że „Polska nie przestrzega praw i wartości Unii”.

– Generalnie rzecz biorąc, jest to jedno wielkie nieszczęście – podsumował prezes partii Wolność.

Europoseł Korwin-Mikke dodał także: Wiem, że tacy wybitni politycy jak prezydent Bronisław Komorowski czy Zbigniew Stonoga popierają pana Macrona, ale nie rozumiem, jak człowiek przy zdrowych zmysłach może to robić.

 

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *