Janusz Korwin-Mikke o umowie CETA

Janusz Korwin-Mikke o umowie CETA

Jak wyjaśnia prezes Janusz Korwin-Mikke: Argumenty zwolenników CETA są demagogiczne, kłamliwe i fałszywe. Argumenty przeciwników CETA są też demagogiczne, fałszywe i kłamliwe. Arystoteles mówił, że „Demokracja to rządy osłów prowadzonych przez hieny”. Poziom dyskusji w tym Parlamencie dowodzi, że jest znacznie gorzej.

Ponieważ diabeł tkwi w szczegółach wyrażę tylko zaniepokojenie, że traktat ten otacza mgła niejasności. Dotyczy to zwłaszcza najważniejszego szczegółu Traktatu: arbitrażu.
Zgadzam się, że prywatny arbitraż jest znacznie lepszy, niż państwowe sądy – podatne na korupcję i naciski polityczne. (Tak nawiasem: dziwię się polskim posłom z PiS opowiadających się przeciwko arbitrażowi, którzy w kraju nie pozostawiają suchej nitki na sądownictwie państwowym). Byłbym jednak spokojniejszy, gdyby Traktat stanowił, że super-arbitrzy muszą pochodzić ze Szwajcarii, Japonii lub innych krajów, w których jeszcze dominuje uczciwość.

A poza tym sądzę, że Unia Europejska musi zostać zniszczona.
Dziękuję za uwagę.

W wyjaśnieniu do głosowania VIDEO (klik)
lektor polski (klik)

Prezes Janusz Korwin-Mikke dodał jeszcze: Jak mówi polskie przysłowie, łyżka dziegciu potrafi zepsuć beczkę miodu. Głosowałem za Traktatem, bo lubię miód [jakim jest wolny handel] – ale z ciężkim sercem, bo tych łyżek dziegciu jest tam kilka. A tak naprawdę to popieram p.Piotra Macha z czeskiej Partii Wolnych Obywateli, który zaproponował, by rozwiązać Dominium Kanady, rozwiązać Unię Europejską – i niech prowincje kanadyjskie i kraje europejskie spokojnie żyją pod parasolem CETA!”

Jeden komentarz

  1. Demagog i populista, przez 27 lat obecności w polskiej polityce nie wniósł niczego znaczącego. Jeśli miał Pan takie wątpliwości panie Janusz jak Pan pisze zawsze mogl się pan wstrzymać od glosowania. Dla mnie zenujące.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *