Dr Sławomir Mentzen wzywa do debaty prof. Andrzeja Rzońcę, głównego ekonomistę Platformy Obywatelskiej

Dr Sławomir Mentzen wzywa do debaty prof. Andrzeja Rzońcę, głównego ekonomistę Platformy Obywatelskiej

List otwarty do prof. Andrzeja Rzońcy, głównego ekonomisty Platformy Obywatelskiej od doktora Sławomira Mentzena:

 

Szanowny Panie Profesorze!

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna wezwał dziś PiS do debaty na temat propozycji programowych PO.

Pewien jestem, że doskonale zdaje Pan sobie sprawę z tego, że debata z PiS nie ma większego sensu. Ich propozycje programowe nie mają ekonomicznego uzasadnienia. Motywowane były tylko i wyłącznie chęcią zdobycia głosów ludzi podatnych na populistyczne propozycje. Zderzenie Pana, uznanego ekonomisty, przez lata współpracującego z propagującym wolność gospodarczą i atakującym nadmierny fiskalizm Forum Obywatelskiego Rozwoju, z posługującymi się wyłącznie populistycznymi hasłami politykami PiS, byłoby jedynie spektaklem politycznym, nie pozwalającym na merytoryczną dyskusję.

Byłoby dla mnie wielkim zaszczytem, gdyby zgodził się Pan na debatę ze mną, na temat gospodarczych skutków propozycji Platformy Obywatelskiej. Moglibyśmy porozmawiać jak ekonomista z ekonomistą, na temat konsekwencji objęcia programem 500+ wszystkich dzieci mających pracującego lub szukającego pracy rodzica, wypłaceniu 13 emerytur przy zachowaniu obecnego wieku emerytalnego oraz dalszego podnoszenia płacy minimalnej.

Uważam, że wpływ tych propozycji na konsumpcję, inwestycje, niepewność, rynek pracy, system emerytalny i stan finansów publicznych wymaga rzetelnej, merytorycznej debaty. Z chęcią omówiłbym też skutki postulowanego rozluźnienia dyscypliny finansów publicznych na wysokość długu publicznego i wynikające z niego zagrożenia dla gospodarki.

Debata ta miałaby wielką wartość dla liberalnego elektoratu PO, ponieważ miałby Pan okazję do przedstawienia ekonomicznego uzasadnienia dla budzących pewne obawy postulatów Platformy Obywatelskiej.

Z wyrazami szacunku

dr Sławomir Mentzen
przewodniczący Rady Naukowej partii Wolność

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *