Dr Sławomir Mentzen o Centralnym Porcie Lotniczym

Dr Sławomir Mentzen o Centralnym Porcie Lotniczym

Dr Sławomir Mentzen: Mateusz Morawiecki twierdzi, że decyzja o budowie Centralnego Portu Lotniczego zapadła na podstawie przeprowadzonych analiz. Ktoś dociekliwy poprosił o ujawnienie tych analiz w trybie dostępu do informacji publicznej. W odpowiedzi Ministerstwo Rozwoju odpisało, że takimi analizami nie dysponuje.

Pięknie pokazuje to różnicę pomiędzy inwestycjami prywatnymi a publicznymi. Przedsiębiorcy myślą, analizują, piszą biznesplany, oceniają szanse powodzenia i potencjalne ryzyka. Dopiero potem, czując lekki strach, inwestują swoje pieniądze. Mimo tej staranności i tak często inwestycja się nie udaje.

Urzędnicy nie analizują, nie wykonują zbędnych ruchów. Wystarczy im dziesięć pierwszych słów, pięć pierwszych gestów i już wiedzą, że będą inwestować. Taką mają silną psychikę.

Wprawdzie nikt nie wie po jest ten Centralny Port Lotniczy, więc nie trzeba się obawiać, że ktoś zapyta, ale na wszelki wypadek podrzucam Morawieckiemu analizę, z której niezbicie wynika, że CPL jest Polsce niezbędny. Możecie w Ministerstwie Rozwoju śmiało korzystać:

„Wiecie co robi ten CPL? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest CPL na skalę naszych możliwości. Wy wiecie co my robimy tym CPLem? My otwieramy oczy niedowiarkom! Patrzcie, mówimy to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić bo to jest CPL społeczny!”

Doktor Sławomir Mentzen jest szefem projektu Dobry rząd, członkiem Zarządu Krajowego Wolności i prezesem okręgu toruńskiego partii KORWiN.

Zostaw odpowiedź.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *