Dawid Lewicki: Człowiek pracujący jest w Polsce frajerem

Dawid Lewicki: Człowiek pracujący jest w Polsce frajerem
Człowiek pracujący jest w tym kraju zwykłym frajerem – mówią działacze Wolności w regionie świętokrzyskim.
Na środowej konferencji prasowej zorganizowanej pod Urzędem Miasta w Kielacach wypowiedzieli się między innymi o zasiłkach, które przyznaje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
Człowiek pracujący w tym kraju jest zwykłym fajerem, bo płaci na tych, którzy nic nie robią – mówił Dawid Lewicki, prezes Wolności w regionie świętokrzyskim. – My od dawna mówimy to samo. Zlikwidujemy zasiłki, Urzędy Pracy, które nikomu pracy nie dają, a także takie programy jak 500 plus. To jest po prostu nieuczciwe, że ktoś kto pracuje, ma składać się na zasiłek, który nic nie robi i dostaje pieniądze za nic. To jest nieetyczne, niemoralne i niezgodne z naszą cywilizacją. Ci, którzy korzystają z programu 500 plus, oczywiście biorą te pieniądze uczciwie, ale problem jest w tym, że aby dostać 500 złotych, trzeba im zabrać 700. A my już wiemy, że rządowi brakuje na ten cel pieniędzy i coraz głębiej będzie sięgał do naszych kieszeni – wyjaśnił Dawid Lewicki.
Na konferencji pojawili się też przedsiębiorcy, jak Krzysztof Kasza, członek kieleckich struktur “Wolności”. – Jestem przedsiębiorcą od ponad 20 lat i co roku płacę coraz wyższe podatki. Jeśli chcę zatrudnić osobę za najniższą pensję krajową, muszę odprowadzić ponad 1000 złotych samych podatków. Taka polityka państwa sprawia, że ludzie myślą, że już lepiej chyba siedzieć w domu, brać zasiłek i inkasować podobne pieniądze – mówił Krzysztof Kasza.
Tutaj mogą Państwo przeczytać więcej i obejrzeć nagranie z konferencji (KLIK).